Kortárs babakönyvek virágzása

Őrületes újdonságok 0-tól 5 éves korig

A kicsiknek szóló lapozók műfaja felvirágzását éli a magyar gyerekkönyvpiacon. Rengeteg új izgalmas, színes könyvecske érkezett hozzánk: vannak egészen otthonosak, amik kedvesen szemléltetik a hétköznapi élethelyzeteket, vannak izgalmas grafikai megoldásokkal büszkélkedő szótanuló-böngészők, vannak, amik fejlesztik a tapintást és érzékelést, vannak progresszív magyar újdonságok, vannak humoros interaktív könyvek, frappáns rímes megoldások és klasszikus mesék újragondolva. A kicsik leghatékonyabb vizuális fejlesztése, ha megmutatod neki a milyen színes tud lenni, már a babakönyves paletta is. Vezesd be az apróságokat a gyerekkönyvek változatos világába, és szerettesd meg vele az élményt, amit a lapozgatás nyújt! 

Most a Pagony éles szemű válogatása következik más kiadók könyveiből. Lássuk!

tovább...

Mikor Tibor rímmel skiccel...

Kárpáti Tibor: Puszi, nyuszi!

Azt mondják, hogy a jó illusztrátornak könnyen felismerhető, jellegzetes képi világa van – Kárpáti Tibornak pedig egyből kettő is.

tovább...

Egy idilli világ kapujában

Axel Scheffler (képi) világa

Idén ünnepli 60. születésnapját a világhírű illusztrátor, Axel Scheffler.

A német származású angol grafikus több tucat gyerekkönyvet töltött már meg kedves rajzaival, egészen egyedi képi világot alkotva meg általuk. Születésnapja tiszteletére a következőkben ezekből szemezgetünk.

tovább...

A nagy Szívlapát kvíz

Mennyit tudsz a kortárs költészetről?

Tudod, hogyan készültek aSzívlapát illusztrációi? Vagy, hogy milyen versek kerültek a harmadik ciklusba? Ki a szerzője a Feneketlen c. versnek? Ha igen, vagy ha szeretnéd megtudni, akkor kvízre fel! Válaszolj tíz egyszerű kérdésre július 31-ig és nyerj!

tovább...

A nagypapa, ha felejt, avagy demencia-kalandok

David Walliams: A nagy szökés

Érzékenyítő könyvek, tabutémákat döntögető könyvek, segítő könyvek. Mindegy, hogy hívjuk őket, szerencsére már a hazai könyvpiacon is megjelentek olyan gyerekeknek szóló kötetetek, melyek nem didaktikusan, hanem valóban szórakoztató, elgondolkodtató, olykor humoros formában foglalkoznak betegséggel, halállal, elengedéssel. David Walliams, a színészből lett gyerekkönyvíró ráadásul az egyik legnépszerűbb ebben a témában. Ha még nem ismered őt, kezdd A nagy szökéssel!

tovább...

Van még kérdés?

Segítő könyvek

Következő szemlékben olyan könyveket mutatunk be, melyek mindegyike egy-egy problémára fókuszál. Legyen az a bilizés, vagy a düh, magány, gyász, elalvási gondok, biztos vagyok benne, hogy nálatok is időről időre felmerülnek ezek a kényes témák. A köteteket olvasva egyrészt megnyugodhastz, hogy nem vagy egyedül, másrészt humoros, laza és természetesen nagyon képes formában megoldási javaslatokat is találsz rájuk.

tovább...

Legyél te a saját szuperhősöd!

Miért ajánljuk a Barni, a szuperhős című könyvet?

Itt a nyári szünet és a gyerekek kikerülve az iskolából hol itt, hol ott töltik az idejüket. Az addig megszokott szociális közegből egyszer csak mindenféle új helyzetekben találják magukat, új gyerekekkel kerülnek kapcsolatba és ez nem feltétlenül jár konfliktus nélkül. De Barni, a szuperhős képes megmutatni, hogy cseppet sem kell félni az új helyzetektől és nem szabad hagyni, hogy mások bántsanak.

tovább...

Minden, amit tudni akartál az igazi Palacsinta táborról

Interjú Vadadi Adriennel

Bár sokan nem tudjátok, A Palacsinta tábor című könyvben leírt tábor valóban létezik. Most ennek a tábornak minden titkáról kifaggattuk Adriennt, sőt a hamarosan érkező könyveiről is mesélt nekünk.

tovább...

Gyerekkorom minden nyara a legjobb volt!

Mit csinál a szerző nyáron? 20. rész – Interjú Vadadi Adriennel

Vajon hogyan tölti a nyarakat Vadadi Adrienn és milyen gyerekkori nyári emlékei vannak? Ezen a héten a Leszel a barátom? és az Óvodás lettem sorozat szerzője osztja meg veletek nyári élményeit, és az interjút rendhagyó módon egy téli nyaralás fotói kísérik.

tovább...
Sütihasználati beállítások