Rumini sikertörténete

Amikor lassan tizenöt éve Berg Judit becsomagolta és betette a fenyőfa alá a Rumini A4-es lapokra nyomtatott kéziratát, eszébe sem jutott, hogy idővel kötelező olvasmány, játszótér, szabadulószoba, társasjáték és még megannyi más lesz belőle – és több kötetnyi folytatást kell írnia hozzá. Hogy hogyan és miért lett ekkora sikere? Olvass tovább!

tovább...

Kártyázz Ruminivel!

Ismerd meg a Rumini - Hajónapló társasjátékot!

Már az összes Rumini könyv megvan? Vagy éppen most ismerkedtek a tengerész egerekkel? Esetleg egyik sem, de szeretitek a pörgős kártyajátékokat? A Rumini - Hajónapló egyik esetben sem hiányozhat a gyűjteményetekből! Olvass tovább, és ismerd meg ezt a nagyszerű, új játékot!

tovább...

Zoknifogócska Szofival

Mezítlábas hapci

Ebben a legkisebbeknek készült, lépegetős játékban összemérhetjük a memóriánkat csemetéink tüdőkapacitásával. Egy olyan aszimmetrikus, bájos kis játékról van szó, ami gyermeket és felnőttet is magával ragad! Ebben az izgalmas fogócskában a legapróbbaknak előlünk kell eltüntetniük a zoknikat, hogy ne tudjuk őket olyan gyorsan elkapni, és feladni a meztelen kis lábacskáikra. Tudj meg mindent az első Szofi-játékról!

tovább...

Látogassatok el az állatkertbe Marcival!

Ismerjétek meg a KalandoZoo társasjátékot!

Ki ne szeretne az állatkertben bóklászni? Ezt az élményt idézi fel a KalandoZoo, ráadásul a Most én olvasok! sorozatból ismert Marcival, akit Wéber Anikó jóvoltából rengeteg kezdő olvasó megszeretett! Olvassátok el a Játékház munkatársainak ajánlóját, aztán próbáljátok ki ti is!

tovább...

Kalandozás az asztalon

Ismerd meg a kedvenc táblás játékainkat!

Ha azt mondjuk, társasjáték, mi ugrik be először? Naná, hogy egy asztalon egy hatalmas, színes tábla, rajta bábuk, pénz, alkatrészek, kártyák. Tudtad, hogy a táblás játékoknak több típusa is létezik? Van, ami csak egy hátteret ad, van, amin körbe-körbe megyünk, van, amire munkásokat pakolunk le… És vannak a szabad mozgást használó táblák: amikor bármerre kalandozhatunk, mindenhol történik velünk valami izgalmas. Most ezeket a - szakszóval élve sandbox típusú - játékokat mutatjuk be neked. Jó felfedezést!

tovább...

Párbeszéd a gyerekek és az irodalmi szöveg között

Interjú Fenyő D. Györggyel

Fenyő D. György mögött hosszú évek tanári tapasztalata áll, éppen ezért pontosan tudja, hogyan lehet jól szólni a fiatalokhoz. Legújabb könyvében is bizonyítja ezt. Az Útikalauz a vershez kapcsán beszélgettünk a szerzővel. Kattints, és tudj meg mindent erről a különleges kötetről!

tovább...

Útikalauz a vershez

Lapozz bele!

Ismerd meg Fenyő D. György nagyszerű, új könyvét, amely bevezet a költészet rejtelmeibe! Igazi útikalauzként szolgál, felhívja a figyelmet arra, amit semmiképp sem érdemes kihagyni, és megtanít rá, hogyan fedezd fel önállóan mindazt, ami ebbe a kötetbe nem fért bele. Lapozz bele, gondolkozz, gyönyörködj és barangolj a költészetben!

tovább...

Mi van a sorok mögött?

avagy Hány rétege lehet egy ifjúsági regénynek?

Hogyan képes az ifjúsági irodalom észrevétlenül gazdagítani a fiatalok kulturális ismereteit? Hogyan képes közel hozni a mai olvasóhoz olyan elképzelhetetlenül távoli korokat is, mint az antikvitás? Ráadásul mindezt könnyedén, természetesen, szórakoztatva? Olvasd el Vinczellér Katalin cikkét, és megtudod!

tovább...

Helló, Héraklész!

Képes regény egy ógörög szuperhősről

Végre valahára született egy friss, olvasmányos gyerekkönyv, ami nem csak szemelvényeket mutat be a görög mitológiából, hanem teljes történetet mond el. Tasnádi István Héraklészről írt vicces és izgalmas regényt, Felvidéki Miklós képregényes illusztrációi pedig végleg gyerekmágnessé teszik a Helló, Héraklész!-t. Itt tudhattok meg mindent az új Abszolút Könyvről!

tovább...
Sütihasználati beállítások